Skip to content

109 Adriatic AvenueWaretown, NJ 08758

Last Sale Date
Aug 31, 2022

Property Information

Block177
Lot9.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR-BH
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$97,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$97,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,473-9.4%
2024$1,626+8.7%
2023$1,496+1.3%
2022$1,476+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$70,000
DeedBook 15211, Page 1182

Property Sale

Sale
$50,000
DeedBook 14239, Page 1306