Skip to content

90 Bryant RoadWaretown, NJ 08758

Built 1987

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 7, 2017

Property Information

Block181.01
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class18
Description2SFBSMTG
Dwellings1
ZoningR-BH
Sq Footage1,914
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$127,600
24%
Improvement Value:$404,000
76%
Total Assessment$531,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,022+13.9%
2024$7,043+8.7%
2023$6,479+1.3%
2022$6,394+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1987