Skip to content

32 Bryant RoadWaretown, NJ 08758

Built 1992

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 11, 1996

Property Information

Block190
Lot1.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class16.5
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningC-2
Sq Footage1,404
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$89,400
24%
Improvement Value:$280,700
76%
Total Assessment$370,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,585+16.3%
2024$4,804+8.7%
2023$4,419+1.3%
2022$4,361+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1992