Skip to content

35 Clearwater DriveWaretown, NJ 08758

Built 2009
Commercial

Last Sale Price
$124,000
Last Sale Date
Aug 21, 1998

Property Information

Block194
Lot12.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page21

Building Details

Building Class10
DescriptionCRAFTSMAN EXT
Dwellings1
ZoningC-2
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,100
29%
Improvement Value:$211,800
71%
Total Assessment$297,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,495-3.4%
2024$4,655+8.7%
2023$4,283+1.3%
2022$4,226+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2009

Property Sale

Sale
$124,000
DeedBook 5611, Page 868