Skip to content

115 Atlantic AvenueWaretown, NJ 08758

Built 2022

Last Sale Price
$365,000
Last Sale Date
Nov 6, 2020

Property Information

Block216
Lot6.05
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class18
Description3SF2G
Dwellings1
ZoningWD
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$425,800
41%
Improvement Value:$613,200
59%
Total Assessment$1,039,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,679-12.5%
2024$17,920+129.7%
2023$7,800-4.8%
2022$8,196+2.0%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2022

Property Sale

Sale
$365,000
DeedBook 18189, Page 1015Recorded12/4/2020