Skip to content

32 Navajo DriveWaretown, NJ 08758

Built 1987

Last Sale Date
Mar 25, 2022

Property Information

Block241.04
Lot46
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page2601

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-PB
Sq Footage1,144
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$122,400
42%
Improvement Value:$169,500
58%
Total Assessment$291,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,405+7.7%
2024$4,091+8.7%
2023$3,763+1.3%
2022$3,714+2.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$82,500
DeedBook 5297, Page 518

Property Sale

Sale
$76,000
DeedBook 5126, Page 640

Property Sale

Sale
$50,000
DeedBook 5104, Page 243

Property Built

Built

Year Built: 1987