Skip to content

321 Seminole AveWaretown, NJ 08758

Vacant Land

Last Sale Price
$38,000
Last Sale Date
Dec 11, 2001

Property Information

Block241.11
Lot12.08
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page26

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningC-1
Sq Footage---
Acreage1.8

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$266,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$266,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,018+4.1%
2024$3,861+8.7%
2023$3,552+1.3%
2022$3,505+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$38,000
DeedBook 10643, Page 1462