Skip to content

Third Street Off OfWaretown, NJ 08758

Last Sale Date
Jun 1, 2006

Property Information

Block241.11
Lot13.03
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page26

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR-PB
Sq Footage---
Acreage0.47

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$104,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$104,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2008$553+4.0%
2007$531+391.2%
2006$108+0.4%
2005$108+7.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 13236, Page 1813