Skip to content

41 Walker Lane(Block 54 Lot 19.01)Waretown, NJ 08758

Built 2024
Farm (Regular)
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 9, 2000

Property Information

Block54
Lot19.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class17.5
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage2,010
Acreage2.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$151,800
24%
Improvement Value:$480,800
76%
Total Assessment$632,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,546+103.8%
2024$4,683+6.9%
2023$4,381
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2024