Skip to content

33 Deal LnWaretown, NJ 08758

Built 2004

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 23, 2025

Property Information

Block57.14
Lot37
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page9.08

Building Details

Building Class17
DescriptionG BISCAYNE 2291
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,291
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$182,900
33%
Improvement Value:$372,900
67%
Total Assessment$555,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,387+9.3%
2024$7,675+8.7%
2023$7,061+1.3%
2022$6,968+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$403,381
DeedBook 12361, Page 656

Property Built

Built

Year Built: 2004