Skip to content

32 Brigantine BlvdWaretown, NJ 08758

Built 2006

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 6, 2015

Property Information

Block57.21
Lot16
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page9.09

Building Details

Building Class17
DescriptionAUGUSTA
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage1,834
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$117,500
29%
Improvement Value:$286,000
71%
Total Assessment$403,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,839+11.6%
2024$5,232+9.2%
2023$4,793+1.4%
2022$4,727+2.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$322,150
DeedBook 13025, Page 297

Property Built

Built

Year Built: 2006