Skip to content

4 Stone Harbor WayWaretown, NJ 08758

Built 2009

Last Sale Price
$399,000
Last Sale Date
Mar 29, 2021

Property Information

Block57.24
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page9.07

Building Details

Building Class17
DescriptionSOUTH WIND 2673
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,673
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$119,100
22%
Improvement Value:$422,600
78%
Total Assessment$541,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,174+18.9%
2024$6,874+8.7%
2023$6,323+1.3%
2022$6,241+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$399,000
Sq Ft2,673DeedBook 18405, Page 1560Recorded4/7/2021

Property Sale

Sale
$331,950
DeedBook 14605, Page 1934

Property Built

Built

Year Built: 2009