Skip to content

Beacon Drive(Block 88 Lot 4.04)Waretown, NJ 08758

Last Sale Date
Jun 1, 2006

Property Information

Block88
Lot4.04
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page14

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR-HH
Sq Footage---
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$171,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$171,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2008$2,259+4.0%
2007$2,171+75.7%
2006$1,235+0.4%
2005$1,230+7.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 13236, Page 1813