Skip to content

5 Nautilus RoadWaretown, NJ 08758

Vacant Land

Last Sale Price
$44,000
Last Sale Date
Mar 9, 2001

Property Information

Block96
Lot49
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page14

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR-HH
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$295,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$295,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,452+16.2%
2024$3,833+8.7%
2023$3,526+1.3%
2022$3,480+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$44,000
DeedBook 10327, Page 1228