Skip to content

10 Nautilus RoadWaretown, NJ 08758

Built 1954

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 4, 2023

Property Information

Block98
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page14

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-HH
Sq Footage1,646
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$114,400
34%
Improvement Value:$221,900
66%
Total Assessment$336,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,075+25.4%
2024$4,047+8.7%
2023$3,723+1.3%
2022$3,674+9.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1954