Skip to content

4 Shore DriveWaretown, NJ 08758

Built 2017

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Oct 29, 2015

Property Information

Block99
Lot1.06
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class18
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningWD
Sq Footage4,504
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$397,400
31%
Improvement Value:$867,200
69%
Total Assessment$1,264,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,083-6.2%
2024$20,338+11.6%
2023$18,220+1.3%
2022$17,981+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2017

Property Sale

Sale
$250,000

From:

To:

DeedBook 16230, Page 981Recorded11/2/2015