Skip to content

321 Warwick DrCream Ridge, NJ 08514

Built 1996

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 28, 2023

Property Information

Block43.01
Lot96.35
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityPlumsted Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class18
DescriptionMODEL PART 2608
Dwellings1
ZoningRA2
Sq Footage2,608
Acreage1.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$145,600
37%
Improvement Value:$247,800
63%
Total Assessment$393,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,239+7.2%
2024$11,420+8.6%
2023$10,516+2.4%
2022$10,272+2.1%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$305,000

From:

To:

Sq Ft2,608DeedBook 18039, Page 808Recorded9/3/2020

Property Sale

Sale
$250,000
DeedBook 5609, Page 193

Property Built

Built

Year Built: 1996

Property Sale

Sale
$55,000
DeedBook 5325, Page 224