Skip to content

158 W Millstream RdCream Ridge, NJ 08514

Built 2003

Last Sale Date
Dec 21, 2011

Property Information

Block43
Lot8.04
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityPlumsted Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class17
Description4008
Dwellings1
ZoningRA2
Sq Footage4,008
Acreage6.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$137,600
30%
Improvement Value:$325,100
70%
Total Assessment$462,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,395+7.2%
2024$13,432+8.6%
2023$12,368+2.4%
2022$12,081+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2003