Skip to content

128 Bobbi'S TerraceNew Egypt, NJ 08533

Built 1997

Last Sale Date
May 30, 2017

Property Information

Block55.05
Lot15
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityPlumsted Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class28
Description5516
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage5,516
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,200
37%
Improvement Value:$217,200
63%
Total Assessment$347,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,558+7.4%
2024$9,835-3.1%
2023$10,151+2.4%
2022$9,909+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1997