Skip to content

174 Holly AvenueWest Creek, NJ 08092

Built 2012

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 25, 2018

Property Information

Block120.01
Lot57.31
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page90

Building Details

Building Class17
Description2SF3G
Dwellings1
ZoningR3P/
Sq Footage3,444
Acreage0.77

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$110,400
20%
Improvement Value:$428,200
80%
Total Assessment$538,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,373+1.0%
2024$13,244+5.9%
2023$12,506-0.1%
2022$12,522+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$485,000
DeedBook 15428, Page 73

Property Built

Built

Year Built: 2012