Skip to content

182 Holly AvenueWest Creek, NJ 08092

Built 2010

Last Sale Price
$457,500
Last Sale Date
Apr 15, 2010

Property Information

Block120.01
Lot57.33
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page90

Building Details

Building Class17
Description2SF/BIG
Dwellings1
ZoningR3P/
Sq Footage2,932
Acreage0.61

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$107,200
24%
Improvement Value:$340,500
76%
Total Assessment$447,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,116+1.0%
2024$11,009+5.9%
2023$10,396-0.1%
2022$10,409+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$457,500
DeedBook 14574, Page 1493

Property Built

Built

Year Built: 2010