Skip to content

10 Inman CourtWest Creek, NJ 08092

Built 2009

Last Sale Price
$450,100
Last Sale Date
Apr 3, 2009

Property Information

Block120.01
Lot57.39
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page90

Building Details

Building Class17
Description2SF/BIG
Dwellings1
ZoningR3P/
Sq Footage2,447
Acreage0.61

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,300
26%
Improvement Value:$302,300
74%
Total Assessment$407,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,121+1.0%
2024$10,023+10.7%
2023$9,058-0.1%
2022$9,070+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$450,100
DeedBook 14285, Page 23

Property Built

Built

Year Built: 2009