Skip to content

240 Holly AvenueWest Creek, NJ 08092

Built 1963

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 15, 2002

Property Information

Block120.06
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page89

Building Details

Building Class16
Description1.5SF2G
Dwellings2
ZoningR90
Sq Footage2,434
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,300
29%
Improvement Value:$190,900
71%
Total Assessment$267,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,635+1.0%
2024$6,570+5.9%
2023$6,204+0.9%
2022$6,150+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1963