Skip to content

246 Holly AvenueWest Creek, NJ 08092

Built 1985

Last Sale Price
$204,000
Last Sale Date
Feb 27, 2004

Property Information

Block120.06
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page89

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage1,484
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,300
38%
Improvement Value:$123,100
62%
Total Assessment$199,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,951+1.0%
2024$4,903+11.2%
2023$4,409-0.1%
2022$4,415+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$204,000
DeedBook 11966, Page 884

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 11130, Page 1195

Property Built

Built

Year Built: 1985