Skip to content

36 Eno RoadWest Creek, NJ 08092

Built 1978

Last Sale Price
$330,330
Last Sale Date
Aug 12, 2021

Property Information

Block120.10
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page89

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage1,186
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,300
42%
Improvement Value:$104,000
58%
Total Assessment$179,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,452+1.0%
2024$4,409+5.9%
2023$4,163-0.1%
2022$4,169+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$330,330
Sq Ft1,186DeedBook 18638, Page 1167Recorded8/19/2021

Property Built

Built

Year Built: 1978