Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
375 Route 72 WestManahawkin, NJ 08050
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 1, 1999
Property Information
Block120
Lot38.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page80
Building Details
Building Class10
Description44487
Dwellings1
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage10.42
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$3,483,300
49%
Improvement Value:$3,628,100
51%
Total Assessment$7,111,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $176,576 | +1.0% |
| 2024 | $174,869 | +5.9% |
| 2023 | $165,127 | -0.1% |
| 2022 | $165,340 | +1.4% |
Property History
No events match the selected filters.