Skip to content

11 Cedar Hill DriveWest Creek, NJ 08092

Built 1999

Last Sale Price
$155,153
Last Sale Date
Aug 6, 1999

Property Information

Block123.01
Lot23.03
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page91

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,991
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,400
32%
Improvement Value:$179,200
68%
Total Assessment$263,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,295+1.0%
2024$6,232+6.2%
2023$5,871-0.1%
2022$5,879+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$155,153
DeedBook 5726, Page 163

Property Built

Built

Year Built: 1999

Property Sale

Sale
$216,000
DeedBook 5576, Page 235