Skip to content

23 Royal Oak CourtWest Creek, NJ 08092

Built 2015

Last Sale Price
$547,188
Last Sale Date
Nov 5, 2014

Property Information

Block124.06
Lot15
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page94

Building Details

Building Class17
Description2SF/BIG
Dwellings1
ZoningRA
Sq Footage3,448
Acreage1.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$135,200
24%
Improvement Value:$428,000
76%
Total Assessment$563,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,984+1.0%
2024$13,849+5.9%
2023$13,078-0.1%
2022$13,094+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2015

Property Sale

Sale
$547,188

From:

To:

DeedBook 15955, Page 1769Recorded12/8/2014