Skip to content

327 Oak AvenueWest Creek, NJ 08092

Built 2000

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
May 16, 2023

Property Information

Block124.06
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page94

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRA
Sq Footage3,690
Acreage3.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,100
33%
Improvement Value:$371,400
67%
Total Assessment$551,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,694+1.0%
2024$13,561+5.9%
2023$12,806-0.1%
2022$12,822+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$514,053
DeedBook 10255, Page 1395

Property Built

Built

Year Built: 2000