Skip to content

12 Lally LaneWest Creek, NJ 08092

Built 1996

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 30, 2004

Property Information

Block124
Lot102.06
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page99

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRA4
Sq Footage2,901
Acreage0.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$116,900
29%
Improvement Value:$280,300
71%
Total Assessment$397,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,862+1.0%
2024$9,767+5.9%
2023$9,223-0.1%
2022$9,235+1.4%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1996

Property Sale

Sale
$37,000
DeedBook 5161, Page 65