Skip to content

21 Lally LaneWest Creek, NJ 08092

Built 1995

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Dec 18, 2013

Property Information

Block124
Lot123.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page99

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRA4
Sq Footage2,353
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$115,600
30%
Improvement Value:$267,100
70%
Total Assessment$382,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,502+1.0%
2024$9,411+5.9%
2023$8,886-0.1%
2022$8,898+1.4%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$300,000

From:

To:

Sq Ft2,353DeedBook 15727, Page 326Recorded1/15/2014

Property Sale

Sale
$270,000
DeedBook 14428, Page 1760

Property Sale

Sale
$420,000
DeedBook 12124, Page 1913

Property Sale

Sale
$180,175
DeedBook 5279, Page 593

Property Built

Built

Year Built: 1995