Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Raintree Drive E/SWest Creek, NJ 08092
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 11, 2004
Property Information
Block124
Lot33.12
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page95
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage---
Acreage0.77
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$11,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$11,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2005 | $188 | +4.4% |
| 2004 | $180 | +3.6% |
| 2003 | $174 | -8.0% |
| 2002 | $189 | +1.9% |
Property History
No events match the selected filters.