Skip to content

271 Oak AvenueWest Creek, NJ 08092

Built 1955

Last Sale Date
Sep 28, 2012

Property Information

Block124
Lot34.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page95

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage1,975
Acreage0.55

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$92,500
44%
Improvement Value:$115,700
56%
Total Assessment$208,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,170+1.0%
2024$5,120+5.9%
2023$4,834-0.1%
2022$4,841+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1955