Skip to content

265 Oak AvenueWest Creek, NJ 08092

Built 1987

Last Sale Price
$122,000
Last Sale Date
Jun 29, 2004

Property Information

Block124
Lot34.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page95

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage1,452
Acreage0.71

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,400
46%
Improvement Value:$114,200
54%
Total Assessment$210,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,229+1.0%
2024$5,179+5.9%
2023$4,890-0.1%
2022$4,896+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$122,000
DeedBook 12155, Page 1463

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 4999, Page 300

Property Built

Built

Year Built: 1987