Skip to content

25 Gajewski LaneWest Creek, NJ 08092

Built 1993

Last Sale Price
$411,000
Last Sale Date
Jan 19, 2022

Property Information

Block124
Lot37.07
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page95

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage2,052
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,400
32%
Improvement Value:$206,900
68%
Total Assessment$306,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,605+1.0%
2024$7,532+6.7%
2023$7,057-0.1%
2022$7,066+1.4%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$411,000
Sq Ft2,052DeedBook 18885, Page 1870Recorded1/28/2022

Property Sale

Sale
$339,500
DeedBook 15057, Page 690

Property Sale

Sale
$163,816
DeedBook 5052, Page 438

Property Built

Built

Year Built: 1993