Skip to content

37 Gajewski LaneWest Creek, NJ 08092

Built 1992

Last Sale Price
$70,000
Last Sale Date
Jul 1, 2002

Property Information

Block124
Lot37.10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page95

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage1,884
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$104,600
36%
Improvement Value:$182,600
64%
Total Assessment$287,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,131+1.0%
2024$7,062+5.9%
2023$6,669-0.1%
2022$6,677+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$70,000
DeedBook 10914, Page 903

Property Built

Built

Year Built: 1992