Skip to content

18 Gajewski LaneWest Creek, NJ 08092

Built 1992

Last Sale Price
$132,500
Last Sale Date
Oct 2, 1992

Property Information

Block124
Lot37.18
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page95

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage1,640
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,400
38%
Improvement Value:$161,500
62%
Total Assessment$260,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,478+1.0%
2024$6,416+5.9%
2023$6,058-0.1%
2022$6,066+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$132,500
DeedBook 5021, Page 234

Property Built

Built

Year Built: 1992