Skip to content

91 Oak AvenueWest Creek, NJ 08092

Built 2022

Last Sale Price
$149,900
Last Sale Date
Nov 13, 2020

Property Information

Block124
Lot42.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page96

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,400
23%
Improvement Value:$279,000
77%
Total Assessment$362,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,998+1.0%
2024$8,911+360.2%
2023$1,937-0.1%
2022$1,939+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2022

Property Sale

Sale
$149,900
DeedBook 18183, Page 834Recorded12/2/2020