Skip to content

59 Oak AvenueWest Creek, NJ 08092

Built 2017

Last Sale Price
$370,000
Last Sale Date
Dec 22, 2017

Property Information

Block124
Lot43.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page96

Building Details

Building Class17
Description2SF/BIG
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage3,064
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$91,900
23%
Improvement Value:$302,200
77%
Total Assessment$394,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,786+1.0%
2024$9,691+5.9%
2023$9,151-0.1%
2022$9,163+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$370,000

From:

To:

DeedBook 16999, Page 1601Recorded1/17/2018

Property Built

Built

Year Built: 2017