Skip to content

98 North Lamson RoadWest Creek, NJ 08092

Built 1940

Last Sale Date
Feb 25, 2025

Property Information

Block124
Lot99.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page100

Building Details

Building Class15
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningRA4
Sq Footage1,128
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,100
41%
Improvement Value:$87,900
59%
Total Assessment$149,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,700+1.0%
2024$3,664+5.9%
2023$3,460-0.1%
2022$3,464+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1940