Skip to content

155 Lamson RoadWest Creek, NJ 08092

Built 1980

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Nov 15, 2002

Property Information

Block125
Lot12.03
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page107

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningRA4
Sq Footage1,008
Acreage0.76

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,700
52%
Improvement Value:$68,700
48%
Total Assessment$143,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,561+1.0%
2024$3,526+5.9%
2023$3,330-0.1%
2022$3,334+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$87,000
DeedBook 5510, Page 8

Property Built

Built

Year Built: 1980