Skip to content

129 Lamson RoadWest Creek, NJ 08092

Built 1980

Last Sale Date
Mar 3, 2008

Property Information

Block125
Lot12.05
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page107

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRA4
Sq Footage1,707
Acreage1.63

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$92,000
43%
Improvement Value:$120,000
57%
Total Assessment$212,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,264+1.0%
2024$5,213+5.9%
2023$4,923-0.1%
2022$4,929+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1980