Skip to content

18 Julian CourtWest Creek, NJ 08092

Built 1988

Last Sale Price
$89,000
Last Sale Date
Feb 19, 1988

Property Information

Block131
Lot10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page109

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRA4
Sq Footage1,434
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,100
32%
Improvement Value:$121,100
68%
Total Assessment$179,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,200+1.7%
2024$4,129+6.3%
2023$3,885-0.1%
2022$3,891+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$89,000
DeedBook 4645, Page 813

Property Built

Built

Year Built: 1988