Skip to content

69 Mayetta Landing RoadWest Creek, NJ 08092

Built 1930

Last Sale Price
$190,550
Last Sale Date
Jul 14, 2022

Property Information

Block133.02
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page101

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage704
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,200
43%
Improvement Value:$44,100
57%
Total Assessment$77,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,919+1.0%
2024$1,901+46.8%
2023$1,295-0.2%
2022$1,297+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$190,550
Sq Ft704DeedBook 19110, Page 803Recorded7/25/2022

Property Sale

Sale
$10,000
DeedBook 10009, Page 342

Property Built

Built

Year Built: 1930