Skip to content

48 Mayetta Landing RoadWest Creek, NJ 08092

Built 1968

Last Sale Price
$140,000
Last Sale Date
Jun 29, 1988

Property Information

Block133
Lot37.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page102

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage1,362
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,600
35%
Improvement Value:$101,000
65%
Total Assessment$154,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,839+1.0%
2024$3,802+5.9%
2023$3,590-0.1%
2022$3,594+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 4680, Page 547

Property Built

Built

Year Built: 1968