Skip to content

38 Cedar Run Dock RoadWest Creek, NJ 08092

Built 2023

Last Sale Price
$41,500
Last Sale Date
Sep 25, 2012

Property Information

Block136
Lot1.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page91

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,800
14%
Improvement Value:$226,100
86%
Total Assessment$262,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,528+1.0%
2024$6,465+656.5%
2023$855-0.1%
2022$856+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2023

Property Sale

Sale
$41,500
DeedBook 15323, Page 1446

Property Sale

Sale
$65,000
DeedBook 5683, Page 525