Skip to content

1301 Route 72 West(Unit C0206)Manahawkin, NJ 08050

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$491,915
Last Sale Date
Dec 29, 2011

Property Information

Block13
Lot35.04
QualifierC0206
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description2412
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,700
20%
Improvement Value:$425,400
80%
Total Assessment$529,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,138+1.0%
2024$13,011
Property History

Property Sale

Sale
$491,915
DeedBook 15086, Page 721