Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
25 South Main StreetManahawkin, NJ 08050
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 27, 2022
Property Information
Block144.01
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page128
Building Details
Building Class10
Description5040
Dwellings1
ZoningMU
Sq Footage5,040
Acreage---
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$271,300
42%
Improvement Value:$379,800
58%
Total Assessment$651,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $16,167 | +1.0% |
| 2024 | $16,011 | +5.9% |
| 2023 | $15,119 | -0.1% |
| 2022 | $15,138 | +1.4% |
Property History
No events match the selected filters.