Skip to content

27 Park AvenueManahawkin, NJ 08050

Last Sale Date
Dec 27, 2002

Property Information

Block144.02
Lot22.05
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page128

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$75,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,872+1.0%
2024$1,854+5.9%
2023$1,751-0.1%
2022$1,753+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 11167, Page 567

Property Sale

Sale
$92,000
DeedBook 5309, Page 958