Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Mill Creek Sw/S(Block 144.02 Lot 27)Manahawkin, NJ 08050
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 30, 1996
Property Information
Block144.02
Lot27
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page128
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.29
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$30,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$30,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 1997 | $351 | +3.6% |
| 1996 | $339 | +3.7% |
| 1995 | $327 | +2.2% |
| 1994 | $320 | +15.0% |
Property History
No events match the selected filters.